Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Dni pośród nocy

Tyt oryg.: "Neil Gaiman`s midnight days".

Autor: Gaiman, Neil.
Mistrz grozy i suspensu Neil Gaiman przedstawia pięć nigdy niepublikowanych w Polsce historii z początków jego kariery, w tym na nowo zilustrowaną, premierową opowieść o Potworze z Bagien. Komiksy te, niektóre lekkie i rozrywkowe, inne nastrojowe, doskonale ukazują wszechstronność tego popularnego autora. * W Sandman: Teatr Nocy Sandman ze Złotej Ery bada odwieczną tajemnicę - i, jeden jedyny raz, staje oko w oko ze swym

imiennikiem, Snem z Nieskończonych. * W Przytul mnie odziany w płaszcz mag John Constantine musi zmierzyć się z duchem, któremu doskwiera jakże współczesna samotność. * W Bracia dalsza rodzina Potwora z Bagien spotyka niezwykłego przybysza z epoki Dzieci Kwiatów - i zdecydowanie niezachwycony rząd Stanów Zjednoczowych. * W Drzewa jak bogowie na wpół obłąkany człowiek-roślina zgłębia tajemnicę istnienia. * A w nigdy dotąd niepublikowanym Jack w zieleni Potwór z Bagien z dawnych czasów poznaje grozę świata - zarówno wielkiego, jak i małego.W ciągu kilkunastoletniej kariery pisarskiej Neil Gaiman zyskał sobie renomę jednego z najważniejszych twórców współczesnego komiksu i uznanego autora bestsellerów. Jako twórca i autor Sandmana zdobył wszystkie ważne nagrody komiksowe, a także, w 1991 roku, World Fantasy Award dla najlepszego opowiadania (dzięki czemu dziewiętnasty numer Sandmana został pierwszym komiksem w historii uhonorowanym nagrodą literacką). Jego zbiór opowiadań Angels And Visitations zdobył nagrodę International Horror Critic Guild. Równie wielkie uznanie zyskały sobie powieści Dobry omen (napisana wspólnie z Terrym Pratchettem), Gwiezdny pył i Nigdziebądź. Gaiman wydał też kolejny zbiór opowiadań, Dym i lustra i napisał angielskojęzyczny scenariusz hitowego japońskiego filmu animowanego Księżniczka Mononoke.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:teksty Neil Gaiman, Matt Wagner ; szkice Richard Piers Rayner [et al.] ; tusz Kim DeMulder [et al.] ; obrazki malowane Teddy Kristiansen ; kolor Tatjana Wood, Dave McKean, Danny Vozzo ; [tł. z jęz. ang. Paulina braiter].
Seria:Klub Świata Komiksu album 547; Obrazy Grozy
Hasła:Komiksy
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, cop. 2008.
Opis fizyczny:[160] s. pag. varia : il. kolor. ; 27 cm.
Uwagi:Na s. tyt.: Postać Sadmana stworzona przez Neila Gaimana, Sama Kietha i Mike`a Dringenberga. Potwór z Bagien został stworzony przez Lena Weina i Berniego Wrightsona.
Powiązane zestawienia:Komiks
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 55
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 821-91 ang. Komiks
Numer inw.: 36804
Pozycja wypożyczona

Przetrzymana przez: 014576
termin minął: 2016-07-21
schowekrezerwuj
więcej

Wyp. nr 57
ul. Chełmżyńska 27/35

Sygnatura: 821-3 ang.
Numer inw.: 6581
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.