Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Co robi język za zębami? : poprawna polszczyzna dla najmłodszych

"Poprawna polszczyzna dla najmłodszych "

Autor: Hącia, Agata.
Tajemnicza sprawa z tym językiem - na przykład polskim. W zasadzie nie do końca wiadomo, czym on w ogóle jest, a przecież każdy z nas jakiegoś języka używa. Agata Hącia mądrze i zabawnie prowadzi małych czytelników przez meandry polszczyzny. Zaspokaja naturalną dziecięcą ciekawość świata - a więc również tego, w jaki sposób ludzie się porozumiewają. W każdej z pięciu

części książki odkrywa kolejne tajemnice języka:
Jak poprawnie wymawiać głoski i całe słowa? Artykulację ćwiczymy tu na najbardziej zwariowanych łamańcach językowych. W tej części znajdzie się też gratka dla małych poliglotów! Co znaczą słowa,jakie relacje je łączą i jak się w tym gąszczu poruszać?
Co znaczą słowa, jakie relacje je łączą i jak się w tym gąszczu poruszać? Już kilkulatek doskonale pojmie, czym jest zapożyczenie z języka obcego,jeśli tylko wyjaśnimy mu to na przykładzie. Słowa są przepustką do świata!
Jak właściwie rozumieć związki frazeologiczne? Czytelnicy znajdą tu zarówno popularne, jak i nieco już zapomniane powiedzenia związane z psami, kotami, słoniami i innymi stworzeniami, które na dobre zagościły w języku polskim.
Jak zachowywać się grzecznie, w tym także grzecznie mówić i okazywać szacunek rozmówcom? Jak odnaleźć się w grupie i wiedzieć, komu, kiedy i co przystoi: przy stole, w szkole i na podwórku?
Jak zaprzyjaźnić się z gramatyką? l już nigdy nie odczuwać niepokoju, kiedy lekcy chłopcy lepkimi palcami dotykają nielekkich żelazek? Z dziećmi warto bawić się w gramatykę!

Wszystkie rozdziały książki są interaktywne, co oznacza, że poza solidną porcją wiedzy dziecko i rodzice otrzymują wspaniały materiał do wspólnej zabawy. Sami decydują, od czego zacząć - rozdziały można czytać w dowolnej kolejności i wybierać tematy, ćwiczenia oraz łamigłówki, na które właśnie ma się ochotę.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Agata Hącia ; ilustracje Maciej Szymanowicz.
Hasła:2001-
Język polski
Pisownia
Wymowa
Pomoce dydaktyczne
Edukacja i pedagogika
Językoznawstwo
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.
Opis fizyczny:332, [4] strony : ilustracje kolorowe ; 26 cm.
Forma gatunek:Książki. Publikacje dydaktyczne.
Dziedzina:Edukacja i pedagogika
Językoznawstwo
Powstanie dzieła:2017 r.
Twórcy:Szymanowicz, Maciej. Ilustracje

Odbiorcy:Dzieci. 6-8 lat.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 51
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: II
Numer inw.: 24826
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.