Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Ciotka Zgryzotka

Autor: Musierowicz, Małgorzata
W rodzinie Borejków trwają przygotowania do ślubu Józefa i Doroty. Jednocześnie Ignacy Grzegorz i jego młoda żona Agnieszka oczekują dziecka. Całość natomiast obserwuje Nora, nastoletnia córka Patrycji, która właśnie rozpoczyna naukę w liceum i przechodzi konflikt z ojcem. Nieczująca się na swoim miejscu w domu Górskich Nora niespodziewanie trafia pod dach nowego wiejskiego domku Idy.

Jest to przede wszystkim

książka o dobrych relacjach, wzajemnej pomocy i zrozumieniu. Bije z niej też wielka fala miłości i optymizmu, która jak ciepły i miękki koc otula, koi i pozwala z radością spojrzeć we wszystko.
Dużo jest odmian tej miłości - od pierwszego radosno-gorzkiego zakochania (tym razem padło na Norę, córkę Pulpecji), poprzez namiętną miłość młodych (kontynuacja wątku Doroty i Józka) i miłość młodych rodziców do swojego nowonardzonego dziecka, aż po wzruszającą i pełną przyjaźni, wierności i oddania miłość par z długoletnim stażem...
W dzisiejszym świecie, pełnym jakiegoś takiego smutku i zagubienia, pogoni za niewiadomo tak naprawdę czym, za jakimś szczęściem nieokreślonym i ułudnym, o tej wielkiej wartości jaką jest miłość, dobrze sobie stale przypominać.
A w tym wszystkim nie ma ckliwości, nic nie jest przesłodzone ani przelukrowane - spora dawka świetnego humoru, ciętych ripost i intelektualnych przekomarzanek.
W książce sporo o ludzkiej życzliwości, wzajemnej pomocy, ale i - co bardzo mi się podoba - o ludzkim podejściu do problemów, o wybaczaniu, o nie skupianiu się na sprawach błahych, o tym aby "nie dać sie zwariować i zagubić w biegu codziennego życia".

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Małgorzata Musierowicz ; [projekt okładki i ilustracje Małgorzata Musierowicz].
Seria:Jeżycjada / Małgorzata Musierowicz : 22
Hasła:Borejkowie - (rodzina fikcyjna)
2001-
Poznań (woj. wielkopolskie)
Powieść obyczajowa
Saga rodzinna
Adres wydawniczy:Łódź : Wydawnictwo Akapit Press, 2018.
Opis fizyczny:306, [5] stron : ilustracje ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Zakres czasowy:2017 r.
Odbiorcy:Młodzież.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 61
ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 25

Sygnatura: IV
Numer inw.: 40470
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookInne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.