

Matka bez wyboru : o kobietach, które opuściły swoje dzieci
"O kobietach, które opuściły swoje dzieci "
Matki, które opuszczają swoje dzieci, to temat tabu. Takie kobiety zostają natychmiast osądzone - jako wyrodne, zimne, egoistyczne. Rzadko przyjmujemy do wiadomości, że ta dramatyczna decyzja może nie być tylko indywidualnym wyborem, lecz wypadkową różnych społecznych okoliczności i oczekiwań.
Reportaż Marty Wroniszewskiej nie opowiada więc o "złych kobietach". To przede wszystkim opowieść o
rodzinie, której nie udało się przetrwać. O partnerstwie, które nie działa. O wypaleniu rodzicielskim, które dopada coraz więcej osób. To także historie tych, którzy zostali: dzieci próbujących zrozumieć wybory matek, ojców nieprzygotowanych do przejęcia ich roli czy babć, które nagle musiały zastąpić oboje rodziców.
Zobacz pełny opisOdpowiedzialność: | Marta Wroniszewska. |
Hasła: | Kobieta Macierzyństwo Porzucenie małoletniego lub osoby nieporadnej Rodzina Wypalenie rodzicielskie Polska Reportaż |
Adres wydawniczy: | Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2025. |
Wydanie: | Wydanie I. |
Opis fizyczny: | 224, [7] stron ; 23 cm. |
Forma gatunek: | Książki. Literatura faktu, eseje, publicystyka. |
Dziedzina: | Socjologia i społeczeństwo |
Zakres czasowy: | 2023-2024 r. |
Powstanie dzieła: | 2025 r. |
Powiązane zestawienia: | Publicystyka, reportaż, felieton |
Skocz do: | Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)